Jak vybrat airsoftové střelivo?

Jak vybrat airsoftové střelivo?

Airsoft je novodobý druh vojenského (tzv. military) sportu. V tomto sportu hráči vybaveni vojenskou výstrojí a zbraněmi, které pouze svým vzhledem vypadají jako reálné, střílejí malými lehkými plastovými - keramickými kuličkami. Samotná inscenace hry zastává i reálné postupy jako ve skutečnosti. Ale abychom mohli airsoft hrát, musíme mít nejen vybranou zbraň, ale i náboje. Tento průvodce vám poslouží jako inspirace toho, jak si vybrat airsoftové střelivo.

Kuličky neboli střelivo BB

Kuličky neboli střelivo BB o šesti milimetrech, dříve o osmi můžeme rozdělit na různé odvětví barev a je pouze na našem vkusu, kterou barvu upřednostníte. Dále se BB střelivo dělí na různou gramáž, která už ve výsledku hraje větší roli než barva samotná. V praxi využijeme pravidlo: „Čím těžší kulička bude, tím větší bude mít počáteční rychlost a tím i delší účinný dostřel“. Samotných gramáží máme několik a to například: 0,12 g, 0,18 g, 0,20 g, 0,23 g, 0,25 g, 0,28 g, 0,30 g, 0,43 g, přičemž vždy je doporučená v závislosti dané zbraně. Pro zajímavost kulička o gramáži 0,20 g má počáteční rychlost 105 m/s, což je téměř o polovinu méně než kulička o gramáži 0,43 g, která má počáteční rychlost 200 m/s. Pokud tedy chceme, aby náboj dostřelil dál, budeme si muset připlatit. S vyšší gramáží roste i samozřejmě hmotnost střeliva, které s sebou musíte nosit do boje.

Dostřel

Dostřel hraje v Airsoftu důležitou roli, a proto o koupi těžších kuliček by měli uvažovat ti, kterým dostřel a přesnost hraje více do karet. Střelivo BB 6mm můžete zakoupit v mnoha specializovaných prodejnách, ale i na internetu v baleních o různém množství. Můžeme se tak setkat například s balíčky od 1000 kusů až po 5000 kusů. U větších balení získáte lepší cenu. Největší balení doporučujeme pro pravidelné hráče, kteří vystřílí několik set kuliček za hru.

Hráči taktéž upřednostňují i samotné výrobce a složení. Dnes si už můžete zakoupit i bio střelivo, které se v přírodě rozloží. Mezi nejznámější výrobce patří firmy: Tokyo Marui, ICS, Guarder, Excel, MADBULL, Warrior, Super King, UHC, King. K výběru výrobce vám pomohou například i uživatelské recenze na Heurece.

Průvodce dodal internetový obchod Army-Store.net.